Echipa

Mona Isabela Petzek – director  | m.petzek@ccgtm.ro

Cristiana Mateică – referent cultural  | c.mateica@ccgtm.ro

Alexandra Pintea – specialist relații publice  | a.pintea@ccgtm.ro

Ildiko Kokai  – coordonator departament cursuri  | i.kokai@ccgtm.ro

Monica Wikete – consilier pedagogic

Bianca Barbu – consilier Centrul de Materiale Didactice  | b.barbu@ccgtm.ro

Ruxandra Cojocariu – bibliotecar, proiecte pentru copii şi tineri  | r.cojocariu@ccgtm.ro

Ute Edith Krämer – Relații clienți  | e.kramer@ccgtm.ro
PROFESORI:

Bianca Barbu – profesor de limba germană (adulți), examinator Goethe | b.barbu@ccgtm.ro 
Karina Gheorghe – 
profesor de limba germană (adulți), examinator Goethe | k.gheorghe@ccgtm.ro
Monika Gross – profesor de limba germană (adulți), examinator Goethe 
Anda Iacob – profesor de limba germană (adulți)
Giorgiana Jurcovici – 
profesor de limba germană (adulți, adolescenți), examinator Goethe
Magdalena Rotariu– 
profesor de limba germană (adulți), examinator Goethe
Christiane Ruhrmann– profesor de limba germană (adulți) 
Arnold Schlachter – 
profesor de limba germană (adulți)
Gertrud Stetco – 
profesor de limba germană (copii)
Monica Wikete – 
profesor de limba germană (adulţi), examinator Goethe
Emina Căpălnăşan – 
profesor de limba română
Luminița Saftu – 
profesor de limba română